Auto Diesel Service DBS Szoka

Części firmy Bosch

Wydarzenia

Nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko przewidzieć. Zastanawiasz się, co zrobić, gdy Twój pojazd odmawia posłuszeństwa, a konkurencja rozkłada ręce? Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym autoryzowanym serwisem - Auto Diesel Service DBS Szoka! Dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Jesteśmy w stanie zamówić i sprowadzić różnego rodzaju części firmy Bosch – układy wtryskowe i hamulcowe, oświetlenia, filtry i wiele więcej. Naszą ofertę kierujemy zarówno do Klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Należymy do światowego systemu IC wyszukującego części firmy Bosch, których aktualnie nie ma na stanie. Na życzenie Klienta wysyłamy zapytanie, które trafia do fabryk i magazynów na całym świecie, aby w ciągu 48h dostarczyć informacji o poszukiwanych elementach i sprowadzić je do naszego zakładu. W zależności od dostępności i odległości punktu, w którym znajduje się towar, terminy realizacji zamówienia mogą się różnić. W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu – w Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski z chęcią udzielimy odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania.


Długa historia krótko, czyli o tym jak Robert Bosch wyposażył Diesla w układ paliwowy

W 1894 roku Rudolf Diesel zaprosił Roberta Boscha do Augsburga, aby ten młody wówczas wynalazca zapoznał się z nową konstrukcją silnika. Wynalazek Diesla potrzebował bowiem układu zapłonowego, którego producentem był Bosch. Dzisiaj układu zapłonowego do Diesla już nie potrzebujemy. W nowoczesnych silnikach zapłon paliwa następuje samoczynnie, pod wpływem panujących w komorze spalania wysokiego ciśnienia i temperatury.

Spotkanie obu przedsiębiorców nie zaowocowało wówczas współpracą, miało natomiast poważne skutki dla obu z nich.

W 1922 roku Robert Bosch oficjalnie rozpoczął prace nad systemem wtrysku paliwa do silnika Diesla. Wykorzystał w tym celu swoją wiedzę i doświadczenie, jakie zdobył podczas pracy z pompami olejowymi, które były stosowane do smarowania silników samochodowych i stacjonarnych. Urządzenia olejowe Boscha doprowadzały ciecz w dokładnie odmierzonych dawkach, pod wysokim ciśnieniem, do określonych miejsc – tak jak w przypadku hydraulicznego systemu wtrysku paliwa.

W 1924 roku pompa wtryskowa została wypróbowana w pierwszych seryjnie wyprodukowanych samochodach ciężarowych z silnikiem Diesla, a w 1927 roku wersja rzędowa była gotowa do produkcji seryjnej. Pierwszym odbiorcą był MAN – miało to miejsce 1928 roku. W latach 30 XX wieku w nowoczesne urządzenia swoje samochody ciężarowe, maszyny rolnicze, statki, lokomotywy i silniki stacjonarne wyposażyli następujący producenci: Alfa-Romeo, Asap (Scoda), Basse & Salve, Berliet, Bianchi, Borgward, Brossel Freres, Bussing, Citroen, Delahaye, Deuliewag, Fahr, FAMO, Faun, Graf & Stift, Guldner, Hanomag, Henschel, Hurlimann, Isotta-Fraschini, Kaelble, Klockner- Humboldt- Deutz, Krupp, Lanz, Mercedes-Benz, O.M. Brescia, Peugeot, Praga, Renault, Saurer, Scania-Vabis, Schluter, Tatra I Vomag. Do wszystkich wymienionych marek Bosch dostarczył kompletne systemy paliwowe, w skład których wchodziły: pompa wtryskowa, przewody paliwa, wtryskiwacze, filtr oraz świece żarowe, które ułatwiały rozruch zimnego silnika.

W 1936 roku wynalazek Diesla został zastosowany do samochodów osobowych Hanomag I Mercedes-Benz.

Z kolei pompy rzędowe były duże i trudno było zastosować je w samochodach osobowych. Firma Bosch w 1960 roku wyprodukowała pierwszą pompę rozdzielaczową, która w kolejnych latach będzie miała swój rozkwit i nowelizacje.

W 1995 roku do produkcji wchodzi układ wtrysku paliwa PLD (pompa-przewód-wtryskiwacz), w 1996 roku wysokociśnieniowa pompa rozdzielaczowa, w 1997 roku układ Common Rail, a w 1998 roku pompowtryskiwacz. Rozwój motoryzacji oraz świadomość ekologiczna stawiają przed producentami układów paliwowych wciąż nowe wymagania. Wszystkie wyżej wymienione produkty są wytwarzane i znajdują swoje zastosowanie po dzień dzisiejszy, a dodatkowe systemy uzdatniania spalin, takie jak system Denoxtronic, czynią Układ napędowy Diesla przyjazny środowisku naturalnemu.

Auto Diesel Service
DBS Sebastian Szoka
Agnieszka Szoka S.C.

Biuro 0048 91 415 02 90
Warsztat 0048 91 415 12 48
e-mail szoka@autobojarski.com.pl

Adres ul. Pomorska 57B, 74-100 Gryfino

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00