Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski

Dla przemysłu i rolnictwa

Po trzydziestu latach działalności przyszedł czas na refleksje i krótki opis historii

Firma Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski rozpoczęła swoją działalność 01 sierpnia w 1985 roku. Od tego czasu minęło już 30 lat. Jak na wiek przystało nie jest już małym Autusiem, ale poważną firmą posiadającą autoryzacje koncernów: BOSCH, LUCAS, DELPHI, DENSO, MOTORPAL rozpoznawalnych na całym świecie, produkujących układy paliwowe do Diesla. Firma jak na dostojnego jubilata przystało posiada rozbudowane struktury, bardzo dobrze wyposażony park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę.

To w Gryfinie wszystko się zaczęło. Tadeusz Bojarski młody mgr inż. chemii ówczesny pracownik naukowy Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie wychodząc naprzeciw potrzebą rynku opracował autorską metodę regeneracji elementów tłoczących do rzędowych pomp wtryskowych pracujących w kombajnach BIZON (trafiały się również JOHN DEER), ciągnikach rolniczych – traktorach: ZETOR, URSUS, STEYR, BELARUS, MTZ. Firma przyjęła nazwę Zakład Regeneracji Aparatury Paliwowej. Rolnictwo i przemysł były siłą napędową rozwoju firmy. Jak się po latach okazało kilka firm eksportowało nawet elementy zregenerowane w Gryfinie do państw ościennych.

Zmiany polityczno-ekonomiczne 1989 roku były bardzo trudne. Duże, państwowe gospodarstwa rolne zostają stopniowo wygaszane, nikt nie inwestował w naprawę sprzętu, a w 1991 przestały istnieć. Rolnicy indywidualni mieli wtedy mało ciągników i kombajnów. Zachodni inwestorzy ziemscy przyjechali do Polski, ale ze swoim sprzętem. Od 1994 roku zaczęły przychodzić do naprawy pompy i wtryskiwacze do sprzętu marki: CLAAS, NEW HOLLAND, ZETOR (zupełnie nowa konstrukcja), DEUTZ, FENDT, JOHN DEERE, MASSEY FERGUSON. Różnorodność typoszeregów pomp i wtryskiwaczy oraz brak możliwości pozyskania rdzeni do regeneracji postawiła nowe wyzwania. Dla dalszego funkcjonowania i rozwoju firmy potrzebne były kontakty z zagranicznymi producentami aparatury paliwowej, a one nie miały jeszcze swoich przedstawicielstw w Polsce. Dodam, że pierwszy portal internetowy autorstwa Polaków zadebiutował w 1995 roku, a dopiero w kwietniu 1996 roku Telekomunikacja Polska udostępniła dostęp do Internetu przez modem. Trzeba było znaleźć siedziby tych firm. Jak to można było zrobić? Czasopisma, opakowania – to była skarbnica wiedzy. Wszędzie trzeba było pojechać, porozmawiać i zaprezentować się korzystnie.

Pierwszym poważnym partnerem biznesowym stała się Czeska fabryka MOTORPAL. Podpisane zostały dokumenty o autoryzacji. Zostały zakupione urządzenia, nowe części zamienne i dane regulacyjne do pomp i wtryskiwaczy. Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski w Gryfinie zostało przedstawicielem handlowym na Polskę i otrzymało upoważnione do naprawy gwarancyjnej i pogwarancyjnej marek: ZETOR, URSUS, AVIA, LIAZ, TATRA, LUBLIN, ŻUK. Pracownicy pojechali do Czech na szkolenie. Rosnący park maszynowo - sprzętowy, kompetencje pracowników i przedsiębiorczość właściciela sprawiły, że następne autoryzacje były już kwestia czasu. Zaprzestanie regeneracji w 1995 roku było jednym z warunków podpisania autoryzacji z firmą Bosch, ale w zamian kusiła ogromnie innowacyjność, nowe technologie, wyjazdy, naprawa samochodów.

Machina ruszyła! Już nie musieliśmy szukać firm oferujących know-how – posypały się propozycje współpracy.

Obecnie jesteśmy jednym z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku DIESEL CENTRUM. Posiadamy najnowsze maszyny i urządzenia do naprawy i testowania pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Świadczymy usługi demontażu i montażu pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Montujemy na życzenie klientów separatorów paliwa (specjalistyczne filtry z wirówką, odseparowujące 100% wody i zanieczyszczenia do 5 mikronów).

ŚCISLE WSPÓŁPRACUJEMY Z SERWISAMI JEDNEJ MARKI I CHĘTNIE SŁUŻYMY POMOCĄ.

Zajmujemy się naprawą układów zasilania firm: BOSCH, DELPHI, LUCAS, ZEXEL, MOTORPAL – naprawiamy: pompy wtryskowe wszystkich typów, pompompowtryskiwacze, wtryskiwacze wszystkich typów (mechaniczne, elektryczne, common rail). Dokonujemy demontażu i montażu w/w podzespołów na życzenie klienta w bazie transportowej, przy awarii w polu, z jednostek pływających w stoczni lub na przystani.

NAPRAWA MASZYN BUDOWLANYCH:

 • demontaż, montaż pompy wtryskowej, wtryskiwaczy, turbosprężarki,
 • naprawa w/w podzespołów,
 • pomiar ciśnienia sprężania w silniku (opcjonalnie),
 • pomiar szczelności cylindrów (opcjonalnie),
 • sprawdzenie szczelności układu zasilania.

NAPRAWA MASZYN ROLNICZYCH (WOLNOBIEŻNYCH, KOMBAJNÓW, CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH, AGREGATÓW):

 • demontaż, montaż pompy wtryskowej, wtryskiwaczy, turbosprężarki,
 • naprawa w/w podzespołów,
 • pomiar ciśnienia sprężania w silniku (opcjonalnie),
 • pomiar szczelności cylindrów (opcjonalnie),
 • sprawdzenie szczelności układu zasilania.

NAPRAWA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH:

 • mamy bardzo duże doświadczenie w naprawach pomp wtryskowych na jednostki pływające, współpracujemy z Morską Stocznią Remontową „Gryfia” oraz ze Stocznią Marynarki Wojennej, świadczymy usługi bezpośrednio dla armatorów.

Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski

Biuro 0048 91 415 02 90
Warsztat 0048 91 415 12 48
e-mail biuro@autobojarski.com.pl

Adres ul. Pomorska 57B, 74-100 Gryfino

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00