Auto Diesel Service DBS Szoka

Dla przemysłu i rolnictwa

Po trzydziestu latach działalności przyszedł czas na refleksje i krótki opis historii

Firma Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski rozpoczęła swoją działalność 01 sierpnia w 1985 roku. Od tego czasu minęło już 30 lat. Jak na wiek przystało nie jest już małym Autusiem, ale poważną firmą posiadającą autoryzacje koncernów: BOSCH, LUCAS, DELPHI, DENSO, MOTORPAL rozpoznawalnych na całym świecie, produkujących układy paliwowe do Diesla. Firma jak na dostojnego jubilata przystało posiada rozbudowane struktury, bardzo dobrze wyposażony park maszynowy i wykwalifikowaną kadrę.

To w Gryfinie wszystko się zaczęło. Tadeusz Bojarski młody mgr inż. chemii ówczesny pracownik naukowy Wyższej Szkoły Morskiej w Szczecinie wychodząc naprzeciw potrzebą rynku opracował autorską metodę regeneracji elementów tłoczących do rzędowych pomp wtryskowych pracujących w kombajnach BIZON (trafiały się również JOHN DEER), ciągnikach rolniczych – traktorach: ZETOR, URSUS, STEYR, BELARUS, MTZ. Firma przyjęła nazwę Zakład Regeneracji Aparatury Paliwowej. Rolnictwo i przemysł były siłą napędową rozwoju firmy. Jak się po latach okazało kilka firm eksportowało nawet elementy zregenerowane w Gryfinie do państw ościennych.

Zmiany polityczno-ekonomiczne 1989 roku były bardzo trudne. Duże, państwowe gospodarstwa rolne zostają stopniowo wygaszane, nikt nie inwestował w naprawę sprzętu, a w 1991 przestały istnieć. Rolnicy indywidualni mieli wtedy mało ciągników i kombajnów. Zachodni inwestorzy ziemscy przyjechali do Polski, ale ze swoim sprzętem. Od 1994 roku zaczęły przychodzić do naprawy pompy i wtryskiwacze do sprzętu marki: CLAAS, NEW HOLLAND, ZETOR (zupełnie nowa konstrukcja), DEUTZ, FENDT, JOHN DEERE, MASSEY FERGUSON. Różnorodność typoszeregów pomp i wtryskiwaczy oraz brak możliwości pozyskania rdzeni do regeneracji postawiła nowe wyzwania. Dla dalszego funkcjonowania i rozwoju firmy potrzebne były kontakty z zagranicznymi producentami aparatury paliwowej, a one nie miały jeszcze swoich przedstawicielstw w Polsce. Dodam, że pierwszy portal internetowy autorstwa Polaków zadebiutował w 1995 roku, a dopiero w kwietniu 1996 roku Telekomunikacja Polska udostępniła dostęp do Internetu przez modem. Trzeba było znaleźć siedziby tych firm. Jak to można było zrobić? Czasopisma, opakowania – to była skarbnica wiedzy. Wszędzie trzeba było pojechać, porozmawiać i zaprezentować się korzystnie.

Pierwszym poważnym partnerem biznesowym stała się Czeska fabryka MOTORPAL. Podpisane zostały dokumenty o autoryzacji. Zostały zakupione urządzenia, nowe części zamienne i dane regulacyjne do pomp i wtryskiwaczy. Auto Diesel Service Tadeusz Bojarski w Gryfinie zostało przedstawicielem handlowym na Polskę i otrzymało upoważnione do naprawy gwarancyjnej i pogwarancyjnej marek: ZETOR, URSUS, AVIA, LIAZ, TATRA, LUBLIN, ŻUK. Pracownicy pojechali do Czech na szkolenie. Rosnący park maszynowo - sprzętowy, kompetencje pracowników i przedsiębiorczość właściciela sprawiły, że następne autoryzacje były już kwestia czasu. Zaprzestanie regeneracji w 1995 roku było jednym z warunków podpisania autoryzacji z firmą Bosch, ale w zamian kusiła ogromnie innowacyjność, nowe technologie, wyjazdy, naprawa samochodów.

Machina ruszyła! Już nie musieliśmy szukać firm oferujących know-how – posypały się propozycje współpracy.

Obecnie jesteśmy jednym z najdłużej funkcjonujących na polskim rynku DIESEL CENTRUM. Posiadamy najnowsze maszyny i urządzenia do naprawy i testowania pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Świadczymy usługi demontażu i montażu pomp wtryskowych, wtryskiwaczy i pompowtryskiwaczy. Montujemy na życzenie klientów separatorów paliwa (specjalistyczne filtry z wirówką, odseparowujące 100% wody i zanieczyszczenia do 5 mikronów).

ŚCISLE WSPÓŁPRACUJEMY Z SERWISAMI JEDNEJ MARKI I CHĘTNIE SŁUŻYMY POMOCĄ.

Zajmujemy się naprawą układów zasilania firm: BOSCH, DELPHI, LUCAS, ZEXEL, MOTORPAL – naprawiamy: pompy wtryskowe wszystkich typów, pompompowtryskiwacze, wtryskiwacze wszystkich typów (mechaniczne, elektryczne, common rail). Dokonujemy demontażu i montażu w/w podzespołów na życzenie klienta w bazie transportowej, przy awarii w polu, z jednostek pływających w stoczni lub na przystani.

NAPRAWA MASZYN BUDOWLANYCH:

 • demontaż, montaż pompy wtryskowej, wtryskiwaczy, turbosprężarki,
 • naprawa w/w podzespołów,
 • pomiar ciśnienia sprężania w silniku (opcjonalnie),
 • pomiar szczelności cylindrów (opcjonalnie),
 • sprawdzenie szczelności układu zasilania.

NAPRAWA MASZYN ROLNICZYCH (WOLNOBIEŻNYCH, KOMBAJNÓW, CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH, AGREGATÓW):

 • demontaż, montaż pompy wtryskowej, wtryskiwaczy, turbosprężarki,
 • naprawa w/w podzespołów,
 • pomiar ciśnienia sprężania w silniku (opcjonalnie),
 • pomiar szczelności cylindrów (opcjonalnie),
 • sprawdzenie szczelności układu zasilania.

NAPRAWA JEDNOSTEK PŁYWAJĄCYCH:

 • mamy bardzo duże doświadczenie w naprawach pomp wtryskowych na jednostki pływające, współpracujemy z Morską Stocznią Remontową „Gryfia” oraz ze Stocznią Marynarki Wojennej, świadczymy usługi bezpośrednio dla armatorów.

Zamawiamy i sprowadzamy części firmy Bosch - kliknij i dowiedz się więcej.

Auto Diesel Service
DBS Sebastian Szoka
Agnieszka Szoka S.C.

Biuro 0048 91 415 02 90
Warsztat 0048 91 415 12 48
e-mail szoka@autobojarski.com.pl

Adres ul. Pomorska 57B, 74-100 Gryfino

Godziny otwarcia
poniedziałek - piątek 8:00 - 16:00